Tedavi

Otizmde B6 Vitamini ile Magnezyum Gerçekleri

Otizm, B6 vitamini ve magnezyum ilişkisi
902Görülme

Otizmde B6 Vitamini ve Magnezyum tedavisinin otizmi ortadan kaldırdığına inanılıyor peki gerçekten öyle mi? İşte Otizm, B6 Vitamini ve Magnezyum hakkındaki gerçekler.

Terapi türü: Alternatif

İddaa: Otizmi tedavi ettiği

Araştırma değerlendirmesi: Bu terapi ile ilgili yeterli araştırma yoktur.

Uyarı: Bazı insanlarda önemli yan etkileri görülmüştür. Sonuç olarak, yüksek dozda vitamin kullanımına karşı dikkatli olunmalıdır.

Bazı insanlar yüksek dozlarda B6 vitamini ve magnezyumun otizmi tedavi edebileceğini iddia ediyor. Ancak bu tedavi kanıtlanmamıştır ve ciddi yan etkilere neden olabilir.

B6 vitamini ve magnezyum tedavisi nedir?

B6 Vitamini ve magnezyum tedavisi, otizmli kişiye yüksek dozlarda B6 vitamini ve magnezyum verilmesini içerir.

B6 vitamini ve magnezyum tedavisi kimler içindir?

Bu terapi otizm spektrum bozukluğu olan çocuklar için düşünülmektedir.

B6 vitamini ve magnezyum tedavisi ne için kullanılır?

Bu tedavi halk arasında, iletişim, sosyal etkileşim ve davranışları geliştirmeyi amaçlamaktadır.

B6 vitamini ve magnezyum tedavisi fikri nereden geliyor?

Bu yaklaşım, otizm spektrum bozukluğu (ASD) dahil olmak üzere bazı psikiyatrik bozuklukların vitamin ve mineral eksikliklerinden kaynaklandığını öne süren 1960’ların teorisine dayanmaktadır. Başlangıçta, B6 vitamini şizofreni tedavisi için kullanılmış ve daha sonra ”otizmli” çocuklarda kullanılmıştır.

B6 vitamini ve magnezyum tedavisi arkasındaki fikir nedir?

Bu tedavinin destekçileri, otizmli kişilerin B6 vitamini eksikliğine sahip olabileceğine ve bu eksikliğin otizm nedeni olduğuna inanmaktadır. Çok miktarda B6 vitamini almanın eksikliği gidereceğini ve böylece otizmi iyileştireceğini iddia ediyorlar.

B6 vitamini ve magnezyum tedavisi neleri kapsıyor?

Bu yaklaşım için yerleşik bir uygulama rehberi yoktur. Genel olarak, insanların magnezyum ile birlikte büyük dozlarda B6 vitamini (genellikle tablet formunda) aldıkları gözlenmektedir. Sözde magnezyumun, vücudun B6 vitamini emmesine ve herhangi bir yan etkiyi azaltmasına yardımcı olduğuna inanılıyor.

Maliyeti nedir?

Bu tedavinin maliyeti kullanılan vitamin markasına, doza ve vitaminlerin ne sıklıkla alındığına bağlıdır.

B6 vitamini ve magnezyum tedavisi işe yarıyor mu?

Çok az sayıda kaliteli çalışma yapılmıştır ve bu tedavinin işe yarayıp yaramadığını söylemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır. Fakat şuan için araştırmacıların ortak fikri işe yaramadığıdır.

Yüksek dozlarda B6 vitamini vermenin olası yan etkileri duyusal nöropati (duyusal sinirlerin iltihaplanması veya işlevini kaybetmesi), baş ağrısı, depresyon, kusma ve ışığa duyarlılığı içerir.

B6 vitaminini ve magnezyum tedavisini kim uygular?

Vitaminler ve mineraller birçok eczanede bulunsa da, çocuğunuza büyük dozda vitamin ve mineral vermeden önce her zaman bir çocuk doktoru veya diyetisyene danışmak en iyisidir.

Çocuğunuzun bu vitamin ve mineral seviyelerini test etmek için bir doktora veya başka bir pratisyen hekime de ihtiyacınız olabilir.

Mutlaka yardım alın

B6 vitamini ve magnezyum terapisi ile ilgileniyorsanız, risklerini ve faydalarını doktorunuz diyetisyeniniz ile konuşmalısınız.

Ayrıca

Şu makaleler dikkatinizi çekebilir

Güncel Otizm Tedavi ve Terapi Yöntemleri 

Otizme Sebep Olduğu Düşünülen 8 Yanlış

Not:Bu makale tedavi tavsiyesi vermemektedir.

 

Yorum bırak