BLOG

Netflix’de de izleyebileceğiniz Otizm’i Konu Almış Filmler (Güncel)

539Görülme

Otizm spektrum bozukluğu (Otizm)’i konu alan ve bazılarını Netflix’de de izleyebileceğiniz birbirinden güzel filmleri sizin için derledik..

Atypical

Konusu:

Sam,kız arkadaş edinmeye karar verip daha fazla bağımsızlık istediğinde tüm ailesini kendi benliklerini keşfedecekleri içsel bir yolculuğa çıkarır.

Wizard Mode

Konusu:

Langırt sihirbazı Robert Gagno, otizmle ilgili sosyal varsayımlara meydan okurken aynı zamanda dünya langırt şampiyonu olma odağını geliştiriyor.

 

Louis Theroux: Extreme Love – Autism

Konusu:

Bu belgeselde Louis Theroux, otizmli çocuklar için yenilikçi bir okulu ziyaret ediyor ve aileleri ile benzersiz zorlukları ve sevinçleri hakkında konuşuyor.

Po Adında Bir Çocuk

Konusu:

Eşinin ölümünden sonra, çok çalışan bir mühendis, gerçek hayattaki zorbalıktan kaçmak için hayal dünyasına gerileyen otizmli oğluna bakmak için mücadele eder.

The Lighthouse of the Orcas

Konusu:

Otistik bir çocuğu olan bir anne, oğlunun duygularıyla bağlantı kurmasına yardım etmek için İspanya’dan Arjantin’e gider.

Temple Grandin 

Konusu:

Bu film, insancıl buluşlarıyla hayvancılık endüstrisinde en iyi bilim insanlarından biri olan otisimli Temple Grandin’in hayatını konu almıştır.

Ayrıca içinde Türk’lerinde bulunduğu Otizmli Ünlüler makalemize göz atabilirsiniz.

 

Yorum bırak